Teff Tohumlu Çay Nedir? Ne İşe Yarar?

Teff tohumu Afrika mutfağında oldukça yaygın olan bir tahıl çeşididir. Çeşitli sağlık etkielri ile vücuda oldukça faydalaı olan bu tohum kilo vermek, enerjiyi destekleme, adet sorunlarının azaltılması, kemik sağlığının iyileştirilmesi, uygun büyüme ve gelişimin desteklenmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, Çölyak hastalarına yardımcı olunması, diyabetik semptomların yönetilmesi, optimize edilmesi sindirim ve kalp sağlığını artırması gibi çeşitli etkiler bulunmaktadır.

 

Peki, bu tohumundan yapılan teff tohumlu karışık zayıflama bitki çayı olan teff life slim hakkında bir şeyler duydunuz mu? Zayıflamak için içilmesi gereken bu çayı daha dikkatlice inceleyelim mi?

Teff Tohumlu Çay Nedir?

Vücutta yağ yakımına bağlı olarak ödem toplanmasını engellemek ve daha önceden oluşmuş ödemleri vücuttan atılmasına yardımcı olan karışık bitki çayıdır.

İçeriisnde çeşitli bitkiler bulunduran teff life, gün boyu metabolizmanızın çalışmasına etki ederek sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Anı zamanda sindirim siteminizi düzenleyerek ve sizi tok hissettirerek fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayabilecektir.

Teff Tohumlu Çay İçerik

Bu karışık bitki çayının içerisinde teff tohumu, bamya çiçeği, biberiye, funda, yeşil kahve, sandalos sakızı, kitre, zamkı, tarçın, mate yaprağı, kuşburnu, yeşil çay, kuinoa tohumu, chia tohumu, barut ağacı kabuğu, aspir tohumu, Lepidyum, mac, kiraz sapı, limon otu, acai bitkileri bulunmaktadır.

Teff Tohumlu Çay Kullanımı

Bir fincan suya, bir paket atılır, 4 dakika demlenmesi gerekir.

Sabahları aç karna, kahvaltıdan yarım saat önce içilmesi önerilir.

Teff Tohumlu Çay Etkileri

Sindirim sisteminizi çalıştırır

Bağırsaklarınızı düzenleyebilir

Mide rahatsızlıkları için yardımcı

Vücutta biriken zehirli maddeleri temizleyebilir

Ödemlerin atılmasına

Vücudun enerjik olmasına yardımcıdır.

Teff Tohumlu Çay Nerede Bulurum?

teff life sipariş vermek isterseniz resmi satış sitesi olan www.tefflifesiparis.com sitesini sizler için önermekteyiz.

Teff Tohumlu Çay Yurtdışından Nerede Bulurum?

Yurtdışında yaşayanlar içinde aynı siteyi önermekteyim. Bu sitenin www.tefflifesiparis.com Yurtdışı için satış imkânı vardır.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Teff Tohumlu Çay bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: Teff Tohumlu Çay, Teff Tohumlu Çay, Teff Tohumlu Çay yorumları, Teff Tohumlu Çay şikayet, Teff Tohumlu Çay nerede satılır, Teff Tohumlu Çay ekşi, Teff Tohumlu Çay nedir, Teff Tohumlu Çay ne kadar, Teff Tohumlu Çay, Teff Tohumlu Çay kullananlar, Teff Tohumlu Çay fiyatları, Teff Tohumlu Çay eczane, Teff Tohumlu Çay fiyatı, Teff Tohumlu Çay fiyati nedir, Teff Tohumlu Çay instagram, Teff Tohumlu Çay içindekiler, Teff Tohumlu Çay kullanıcı yorumları, Teff Tohumlu Çay sipariş, Teff Tohumlu Çay satan eczaneler, Teff Tohumlu Çay yorumlar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.