Sebzeli Bulgur Salatası

Kilo problemleri ile günümüzde pek çok kişi sorun yaşamakta. Bu durumun üstesinden gelebilmek adına çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Sıkı bir diyet programının içine girerken yediğimiz içtiğimiz hareketlerimiz yani hemen hemen her kötü alışkanlığımızın ortadan kalkmasına neden olmaktayız. Ancak bazı anlarda yemek tüketiminde aşırıya kaçtığımız zamanlarda olmuyor değil. Bu durum da diyetimizin tamamen alt üst olmasına yol açmaktadır. Yemek tüketiminde doğru seçimlerde bulunmakta fayda var.  Kilo almanıza neden olabilecek öğün tüketimlerinden vazgeçmeniz ve daha çok salata türü besinler ile aranızı sıkı tutmanız gerekir. Günümüzde pek çok kişinin tercihleri arasında yer alan salata diyeti ile zayıflama süreci içerisine giren çoğu kişi olumlu sonuçlar elde etmektedirler.

Diyet uzmanlarında tercihleri arasında yer alan diyet salataları kilo problemleri yaşayan bireylerin fazlalıklarından kurtulmalarına yardımcı olmaktadır. Uzun süreli tok kalmamıza yardımcı olan salatalar, hafif doygunluk hissi vereceği için her öğünden tok ve tıka basa doymuş bir şekilde kalkmamızı da ortadan kaldırmak

tadır.  Son zamanlarda çeşitli unsurlar ile salata çeşitliliğini arttırmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan sebzeli bulgur salatası, kilo sorunları ile uğraşan bireylerin sağlıklı ve kontrollü olarak zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Ancak sadece beslenme düzenimize dikkat etmekle kalmayıp aynı zamanda spor ve egzersiz hareketleri ile birlikte vücudumuzda meydana gelebilecek olan sarkmalarında ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerinde tercihleri arasında yerini almaktadır.

Sebzeli bulgur salatasını sizlerde diyet listelerinizin yanı sıra uygulayabilmeniz için tarifini paylaştık.

Sebzeli Bulgur Salatası

Malzemeler

200 gr karnabahar

1 su bardağı ince bulgur

1 sarı biber( küp halinde doğranmış)

200 gr brokoli

2 kırmızıbiber ( küp halinde doğranmış)

Sosu için

2 yemek kaşığı limon suyu

Yarım çay bardağı zeytinyağı

Tuz

Kimyon

Karabiber

4 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz

Sebzeli Bulgur Salatası Hazırlanışı:

Bulgurumuzu bol su yardımı ile yıkayıp suyunu süzdükten sonra herhangi bir kaseye alın ve üzerine tuz ile sıcak su ekleyin. Üzerine kapak kapatarak 20 dakika kadar beklemeye bırakın.  Sebzeleri bol buharda haşladıktan sonra zeytinyağı ile soteleyin. Daha sonra bulgurumuza karabiber, tuz, limon suyu, kimyon, sebze ve maydanozları ekleyerek harmanlayın.  Daha sonra servis yaparak afiyetle yiyebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemizi ulaştınız:

sebzeli bulgur salatası, diyet sebzeli bulgur salatası, sebzeli bulgur salatası ile sağlıklı zayıflama, diyet salatası, kilo vermek, ideal kilo, sebzeli salata, bulgur salatası, diyet programı, diyet sebze salatası, hafif yiyecekler, hafif yemek tarifi, sağlıklı salata, sebze salatası, sebzeli bulgur salatası nasıl yapılır?, sebzeli bulgur salatası hazırlanışı, sebzeli bulgur salatası içindekiler, sebzeli bulgur salatası sosu için malzemeler,