Moringa Nedir? Ne İşe Yarar?

Günlük olarak moringa çayı içmenin birçok yararı vardır; bunlar arasında kronik hastalıkların önlenmesi, vücuttaki iltihaplanmanın azaltılması, iyileşmenin hızlandırılması, sindirimin iyileştirilmesi, kognisyonun iyileştirilmesi, kanseri önleme, bağışıklığı artırma, diyabetik semptomları için bu çayı tüketiyor

Moringa son yıllarda büyük ilgi gördü ve Moringa oleifera’nın bilimsel ismini taşıyan Hindistan ve Pakistan’daki bu küçük ağaçlara büyük miktarda araştırma parası döküldü. Bu kökün hemen hemen her kısmı, bazı tıbbi veya mutfak uygulamaları için kullanılabilir ve besinlerinin yüksek konsantrasyonu ve yaprakları kurutulduğunda yaprakların tutulma yeteneği nedeniyle, moringa çayı diğer parçalarda son derece popüler hale geldi. Genel olarak, bitkiden gelen kök ve ekstraktlar zehirli olabilir ve bundan kaçınılmalıdır, ancak yapraklar, çiçekler, saplar, tohumlar, kabuk ve meyveler sağlanabilir ve tavsiye edilir.

Moringa Çayı İçmenin Sağlık Etkileri

Moringa çayı içmek, kanser, artrit, gut, mide rahatsızlığı, ishal, kilo vermek, mide bulantısı, Alzheimer hastalığı, diyabet, kalp rahatsızlıkları ve hatta soğuk algınlığı gibi bir dizi rahatsızlığı olan kişilere yardımcı olabilir. Bu faydalar büyük ölçüde yüksek seviyelerde C vitamini, protein, potasyum, kalsiyum, A vitamini ve çaydaki flavonoid ve polifenolik antioksidanların bir miktarından kaynaklanmaktadır.

Kilo vermek içinde kullanılan Moringa meyvesinden elde edilen zayıflama çayı ile hem sağlığınıza hem de hayaliniz deki fit vücudunuza kavuşabilirsiniz.

Yüksek düzeyde askorbik asit ve diğer antioksidanlar, bu çayı bağışıklık sistemini güçlendirmek ve soğuk algınlığı ve grip semptomlarına karşı korumak için mükemmel bir yoldur. C vitamini, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır ve oksidatif stresi yavaşlatan bir antioksidan ve bunun sonucu olarak zayıflamış bağışıklık sistemini harekete geçirir. Kronik hastalıklar açısından, çalışmalar moringa çayının kanser riski ve diğer kronik hastalıklar üzerinde de etkili olabileceğini göstermiştir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Moringa Çayı bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: moringa çayı kullanımı, moringa çayı kadinlar kulubu, moringa çayı ekşi, moringa çayı içeriği, moringa çayı sipariş, moringa çayı nedir, moringa çayı n11, moringa çayı yorumlar, moringa çayı, moringa çayı kullananlar, moringa çayı Ankara, moringa çayı aktarlarda varmı, moringa çayı ahmet maranki, moringa çayı al, moringa çayı aktarda, moringa çayı ankarada nerede satılır, moringa çayı ayda kaç kilo verdirir, moringa çayı Antalya, moringa çayı aç mı tok mu içilir, moringa çayı arifoğlu, moringa çayı bitkisi, moringa çayı biotama, moringa çayı bir ayda kaç kilo verdirir, moringa çayı botanik ecza, moringa çayı bilgi, moringa çayı bilgileri

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.