Kalorisi Az Diyet Salataları

Diyet yapıyor ve kalorisiz çok lezzetli atıştırmalıklar arıyorsanız bu salataları mutlaka denemelisiniz üstelik hazırlanması oldukça pratik. Yeşilbiber, kırmızı biber, ton balığı, roka ve çeşitli yeşilliklerle sunulan bu salataların hem nasıl hazırlandığını hem kaç kalori olduklarını mutlaka okumalısın.

 

 

Diyet semizotu salatası

Malzemeler:

– 1 demet semizotu

– Bir kutu light ton balığı

– Yeşil mercimek

– Limon

 Hazırlanışı:

Yıkanarak doğranan semizotlarının üstüne haşlanan nohutlarımızı ve bir paket light ton balığını içerisine ekliyoruz. Haşlayarak eklediğimiz yeşil mercimekler ile birlikte karıştırdıktan sonra üzerine limon sıkıyoruz. İsteğe bağlı olarak üzerine pul biber ekleyebilirsiniz.

 Kalori Hesabı:

Semizotunun 150 gramı 41 kalori etmektedir. Ton balığının 120 gramı 209 kcal. etmektedir. Yeşil mercimeğin 90 gramı ise 104 kalori etmektedir. Bir adet limonun 100 gramı ise 56 kcal. etmektedir. Toplamında ise 410 kalori etmektedir.

 Diyet biber salatası tarifi:

Malzemeler:

– 2 adet yeşilbiber

– 1 adet kırmızıbiber

– 2 kaşık yoğurt

– Pul biber

 Hazırlanışı:

Biberler közlenerek ister doğranarak yöntemiyle ister tüm olarak tabağa alın. Üzerine yoğurt gezdirerek dilerseniz pul biber ile süsleyebilirisiniz.

 Kalori Hesabı:

Bu salatada biberin 150 gramı 56 kalori etmektedir. Yoğurdun kalorisi ise iki kaşık yani 75 gramı 46 kalori yapmaktadır.

Diyet ton balıklı, roka salatası:

Malzemeler:

– Bir konserve light ton balığı

– Bir konserve mısır

– Marul

– Roka

– Maydanoz

– Limon

 Yapılışı:

Yeşillikleri bol su yardımı ile yıkadıktan sonra çok kalın olmayacak şekilde doğruyoruz. İçerisine konserveleri ilave ettikten sonra limonunu da sıkıp karıştırıyoruz ev diyet salata hazır.

 Kalori Hesabı:

Ton balığının 120 gramı 209 kalori, mısırın 100 gramı 107 kaloridir. Marulun 100 gramı 16 kcal, rokanın 20 gramı 5 enerji değerindedir, maydanozun 30 gramı 16 kalori, limonun 100 gramı 56 kcal. etmektedir. Toplamında ise salata için ne kadar malzeme kullanacaksanız ölçümünü yaparak hesaplayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet yemekleri, diyet salatalar, diyet salata tarifleri, diyet salata kalorisi, diyet, diyet yaparken ne yemeliyim, ton balıklı diyet salatası, salata tarifleri, biberli diyet salata, lezzetli diyet salataları, diyet yemek ve salata çeşitleri, diyet yaparken ne yemeli, salata kalorisi, zayıflatan salata tarifleri