Kağıtta Diyet Somon Tarifi

Hem sağlığımız hemde kilo kontrolünü sağlamak için tavuk ve et gibi keyifle tükettiğimiz besinlerden biride balıktır. Hemen hemen tüm balıkların faydaları aynıdır. Fakat diğer balıklardan biraz daha özel olan özellikle hamile bayanların ve küçük çocukların gelişimi için yenilmesi istenen somonun, aynı zamanda diğer balıklardan daha fazla faydalı olduğu söylenmektedir. Hem faydalı olan hemde kilo kontrolünü sağlamak için diyet listelerimizde bol bol yer verdiğimiz balık yağlı pişirilmediği taktirde çok fazla bir kaloriye sahiptir. Özellikle diyet yapanların diyet listelerine farklı bir lezzet katmak için sizlerle fırın kağıdında diyet somon balığı tarifini paylaşmak istiyoruz.

Malzemeler:

– 500 gram somon balığı 
– Yarım demet dereotu 
– 1 adet defne yaprağı 
– 1 çorba kaşığı tane karabiber 

Hazırlanışı:

Diğer balıklara nazaran biraz daha yağlı bir balık olan somonu hazırlarken bu nedenle hiç yağ kullanmıyoruz. Öncelikle yağlı kâğıdın ortasına defne yaprağını yerleştirin. Somon balıklarını dilimleyin ve üzerine yerleştirin. Dereotunu ve tane karabiberi ilave ederek kâğıdı paket şeklinde katlayın. Fırın kabının içine yerleştirin 200 derecede 25 dakika kadar pişirin. Daha sonra sıcak olarak servis yapın. Afiyet olsun.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet yemekleri, diet yemekleri, kağıtta diyet somon tarifi, somon balığı, balığın faydaları, hangi balık daha faydalı, hangi balık daha lezzetli, diyet balık yemekleri, balık nasıl pişirilir, diyet yaparken nasıl beslenmeli