Hangi Besin Kaç Kalori?

Kilo vermek istiyorsunuz. Ve bunun için en etkili yöntem olan kalori hesaplama yöntemini uygulamayı tercih ediyorsunuz. Peki hangi gıda kaç kalori biliyor musunuz? Bu yazımızda çeşitli yemek kalorileri, gıda kalorileri ve besin kalorilerini bulabilirsiniz.

İçecekler: Pek çoğumuz gün içinde zararsız olarak gördüğümüz içeceklerden tüketiriz. Bunların bir çoğu gerçekten zararsızken, bir çoğu da tahmin edemeyeceğiniz kalorilere sahip. İşte ‘Hangi içecek kaç kalori?’ sorunuzun cevabı:

ljim-1

 

Meyveler: Meyveler her ne kadar tamamen doğal olsalar da, kalori hesaplamasında onlar da masum değil! Sağlıklı oldukları için porsiyonlarını, adetlerini hesaplamadan tükettiğimi meyveler bakın kaç kalori barındırıyor.

kalori.2-1Et Ürünleri: Her öğünümüzü donatan, sofraların lezzet misafirleri etler, kalorisi en yüksek gıdalar arasında yer alıyor. Diyet yaparken tükettiğiniz et miktarına dikkat! Nedeni işte bu tabloda.

zfgldf-1Tahıl Ürünleri: Tahıl ve tahıl ürünleri de yine kalorisi yüksek beslenme grupları arasında yer alıyor. Ancak neyi hangi miktarda yediğinizi hesaplayarak tahıl ürünleri tüketerek de formda kalabilmeniz mümkün.

Udhrfjtyskntitled-1