Fırında baharatlı patates tarifi

Patatesin farklı farklı tüketim şekilleri muhakkak var ve birçok kişinin de favorilerinden. Hele ki patates kızartması ya da patates cips! Yürüyen kalori resmen! Lakin bir o kadar da vazgeçilmez!  Bu kadar çok sevmemize ve arzu etmemize rağmen patatesten uzak kalamıyor iseniz sizlere patatesin farklı bir tarifini vereceğim. Daha az kalorili ve sağlıklı olacak bu atıştırmalığı diyetinizde kullanabilirsiniz.

Patatesi kızartmalarını hayatımızdan uzaklaştırmaktan ziyade patatesleri fırına vererek hala hayatımızda tutabiliriz. Hem patatesten hem de damak zevkimizden hem de diyetimizden vazgeçmemiş oluruz.

Fırında Patates İçin Gerekli Olan Malzemeler:

5 adet patates

2 yemek kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı toz kırmızı biber

1 tatlı kaşığı kekik

2 dal biberiye

2 diş rendelenmiş sarımsak

1 çay kaşığı tuz

İsteğe göre baharatlar artabilir, azabilir. Ancak baharatları özellikle metabolizmayı artıran ve kilo vermeye faydalı olacak baharatlar seçin ve tuzu olabildiğince az kullanın. Çünkü tuz vücutta ödem tutar, ödem de kilo sebebiyet verebilir, aman dikkat!

Fırında baharatlı patates nasıl yapılır?

Patatesleri elma dilimleri halinde dilimleyin

Dilimlenen patateslere zeytin yağını sürün

Toz kırmızı biber, kekik, biberiye, rendelenmiş sarımsak, tuz ve diğer kullanmak istediğiniz baharatları bir kapta karıştırın.

Zeytin yağına buladığınız patateslerin üzerine baharat karışımını ekleyin

Fırın tepsisine yağlı kâğıt serin.

Kâğıdın üzerine patatesleri dizin

Fırını önceden 200 derece ıstın

Patates tepsisini fırına sürün.

Patatesleri, 200 derecede 20 dakika pişirin.

Fırından çıkardığınız patateslere kişniş ekleyerek yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun

Bize bu kelimelerden ulaştınız: fırında baharatlı patates kalori, fırında baharatlı patates dilimleri, fırında baharatlı bütün patates, fırında baharatlı çatlak patates, fırında baharatlı patates dilimleri tarifi, fırında baharatlı dilim patates, fırında baharatlı elma dilimli patates, fırında baharatlı elma dilim patates,diyet yemek tarifleri, diyet yemekleri, diyet yemekleri tarifleri