Erkeklerde Düşük Libido Olmasının Nedenleri

Düşük Libido Nedir?

Düşük libido cinsel aktivitede azalmış bir ilgiyi tanımlamak için kullanılır.

Zaman zaman cinsel ilişkiye olan ilginin kaybolması yaygındır ve libido seviyeleri yaşam boyu değişir. Ayrıca, eşi ile zaman zaman eşleşmemesi sizin için de normaldir. Bununla birlikte, uzun bir süre için düşük libido, bazı insanlar için endişe yaratabilir. Düşük libido bazen altta yatan sağlık koşullarının bir göstergesi olabilir. Bu tür cinsel isteksizlik için aki gergedan set kullanabilirsiniz dedikten sonra düşük libidonun nedenleri incelemeye başlayalım.

İşte erkeklerde düşük libido nedenleri

Düşük Testosteron

Testosteron önemli bir erkek hormonudur. Erkeklerde, çoğunlukla testislerde üretilir. Testosteron, kas ve kemik kütlesi oluşturmak ve sperm üretimini uyarmaktan sorumludur. Testosteron seviyeleriniz cinsel gücü etkiler.

Seviyeleriniz, desilitre başına 300 ila 350 nanogramın altına düştüğünde, düşük testosteron veya düşük T olarak kabul edilirsiniz (ng / dL). Testosteron seviyeleriniz düştüğünde, seks arzunuz da azalır.

Azalan testosteron, yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bununla birlikte, testosteronda ciddi bir düşüş libidoda azalmaya yol açabilir. Bunun sizin için bir sorun olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzla konuşun. Testosteron seviyenizi arttırmak için gergedan boynuzu gibi takviyeler veya jeller alabilirsiniz.

Depresyon

Depresyon, bir kişinin hayatının tüm bölümlerini değiştirir. Depresyonu olan kişiler, bir zamanlar seks de dahil olmak üzere zevkli bulduğu aktivitelerde azalmış ya da tam bir ilgisizlik yaşarlar.

 

Ayrıca, düşük libido bazı antidepresanların, özellikle selektif serotonin geri alım inhibitörlerinin (SSRI’lar) bir yan etkisidir. Antidepresanlar alıyorsanız ve düşük libido’luysanız doktorunuzla konuşun. Doktorunuz, dozunuzu ayarlayarak veya başka bir ilaca geçerek yan etkilerinizi giderebilir.

Uyku problemleri

Klinik Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi’nde (JCEM) yapılan bir çalışmada obstrüktif uyku apnesi (OSA) olan erkeklerin testosteron düzeylerinin daha düşük olduğu bulunmuştur. Buna karşılık, bu cinsel aktivite ve libido azalmasına yol açar. Araştırmada, araştırmacılar şiddetli uyku apnesi olan erkeklerin yaklaşık yarısının gece boyunca çok düşük testosteron seviyelerine sahip olduklarını bulmuşlardır.

Daha yeni bir JCEM çalışması, düşük testosteron seviyesine sahip erkeklerin de daha düşük uyku etkinliğine sahip olduğunu bulmuştur. Çalışmada, özellikle yaşlı erkeklerde toplam testosteron düzeylerinin daha az sağlıklı uyku ile ilişkili olduğu sonucuna varılmıştır.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Gergedan Boynuzu bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: gergedan seti kullanıcı yorumları, gergedan seti nasıl kullanılır, gergedan seti şikayet, gergedan seti ne işe yarar, gergedan seti içindekiler, gergedan seti nedir, gergedan seti reklamı, gergedan seti fiyatları, gergedan seti kullanım kılavuzu, gergedan setinde neler var, gergedan seti, gergedan boynuzu seti ankara, gergedan set 1 alana 1 bedava, gergedan set bayan azdırıcı, aki gergedan seti, aki gergedan seti yorumları, gergedan seti almanya, gergedan set büyütücü, gergedan boynuzu seti, gergedan balayı seti, gergedan boynuzu seti nasıl kullanılır, gergedan boynuz seti

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.