Diyetisyen Pınar Kural ile Kabağın Faydaları

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kabağın faydalarının birçok soruna iyi geldiğini belirtiyor. Sorunlarda doğala yönlendiğimiz bir dönem içerisindeyiz. Kış ayının soğuğuna dayanıklı sebzelerin ve meyvelerin bu yönden çok etkili olduğunu bilmekteyiz.
Bir sebzenin birden fazla sorun üzerinde etkili olduğunu biliyor muydunuz? Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kabak ile bilinmeyenlere ışık tutuyor.ee

Sofralarımızdan her daim eksik edilmeyecek kabak, sindirimi kolay ve hafif bir sebze türüdür. Bu mucizevi sebzenin içeriğinde  bolca lif olmasından dolayı, kabızlık probleminde etkilidir. 1 fincan kabakta 20 kalori vardır. Birçok kanser türüne yakalanma riskini azaltabilmektedir. İdrarı söktürücü ve böbrek/mesane iltihaplarına iyi gelebilen özelliği vardır. Kan şekeri ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcıdır.İçeriğinde A,C ve E vitaminlerini barındırmaktadır. Cildi temizleyip, kırışıklıklara karşıda iyi gelebilme özelliği vardır.

Çoğu yerde yetişebilen kabağın, B1,C vitaminleri, potasyum, fosfor, bitkisel protein, nişasta ve çinko bulunmaktadır.
Besin değeri çok yüksek olan kabak her mevsim yetişebilmektedir. Untitled-3qweKabak, kış mevsimine girerken tüketiminden haz alabileceğimiz bir sebzedir. Kolay bulunması ve sağlık adına çok kaliteli olması açısından tüketilmesi tercih sebepleri arasına girmektedir. Hafif bir lezzet olan kabak, çiğ olarak rendelenerek salatalarda da yerini alabilir.

Aşağıdaki kelimeleri kullanarak sitemize ulaştınız;

Diyetisyen Pınar Kural Enç, kabak, kabak ne işe yarar? kabağın faydaları, kabağın faydaları nelerdir?