Diyet Somon Balığı

cap26_181141010120Fazla kilo sorunu yaşayan pek çok kişi kilolarından kurtulmak için diyet yapmaya karar veriyor. Ancak diyet listelerinin monoton ve tatsız menüleri nedeniyle diyetlerini yarıda bırakıyor.

Diyet yapmak tatsız beslenmek olarak algılansa da menülerinizi lezzetlendirmek sizin elinizde. Diyet yemek tarifleri ile siz de hem sağlıklı hem düşük kalorili hem de lezzetli sofralar hazırlayabilirsiniz. Biz de dietyemekleri.net olarak sofralarınızı zenginleştirecek tarifleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da lezzeti ve faydaları ile ön plana çıkan Somon Balığı tarifini sizlerle paylaşıyoruz. İşte sofraların en sağlıklı besinlerinden balığın öne çıkan türlerinden Somon Balığı ile diyet bir yemek tarifi…

Sofraların En Sağlığı Besini: Balık

Kim demiş diyet olan her şey lezzetsizdir diye… Bir yemeğin diyet olması menülerinizi kısıtlamaz. Doğru pişirme ve tarifleri uygulayarak, aklınıza gelen her yemeği daha düşük kalorili ve sağlıklı kılmanız mümkün.

Bu menüler arasına diyet balık yemekleri de serpiştirebilirsiniz. İşte buna bir örnek: Fırında Somon Balığı! Somon Balığı tarifine yenilikler ekleyerek kalorisini düşürebilirsiniz. Siz de bu lezzetli balığı tarif ettiğimiz şekilde hazırlayarak diyetinize sadık kalıp lezzetli bir sofranın ahçısı olabilirsiniz. İşte malzemeler ve yapılış şekli:

Kağıtta Somon Balığı Malzemeler:

500 gram somon balığı

Yarım demet dereotu

1 adet defneyaprağı

1 çorba kaşığı tane karabiber

1 adet fırın için yağlı kağıt

Kağıtta Somon Balığı Yapılışı:

Somon Balığı; sağlığa faydaları ile son yıllarda sofraların vazgeçilmez balıklarından biri oldu çıktı. Bu sağlıklı balık aynı zamanda lezzeti ile de vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Gelelim diyet olarak nasıl pişireceğinize: Öncelikle yağlı kağıdın ortasına defne yaprağını yerleştirin. Bu sırada Somon Balıklarını dilimleyerek sudan geçirin. Dilimlenmiş Somon Balığını yağlı kağıdın üzerine yerleştirin üzerine tane karabiberi ve dereotunu da ilave ederek kağıdı paket şeklinde katlayın. Fırınn kabınıza yerleştirerek 200 derece pişirmeye bırakın. 25 dakika kadar pişirdikten sonra sıcak olarak servis yapın. Afiyet olsun…