Yeşil Salata Diyeti ve Zayıflama

yesil-salata-5178da60a9568Diyet yapan kişiler için hazırlanan yüzlerce diyet listesinden kendinize en uygunu bir türlü bulamadınız mı? O zaman artık yeşil salata diyeti ile kısa süre içerisin de zayıflamanın ne kadar mümkün olduğunu görebilirsiniz. Yaşadığınız tüm olumsuz diyet sonuçlarını bir kenera bırakarak diyet hayatınız da kendinize yeni bir sayfa açın. Bu beyaz sayfanın en başına büyük harflerle Yeşil Salata yazabilirsiniz.

Yeşil salata içerisin de barındırdığı bol yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı mineraller ile kısa süre içerisin de zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Öğünler de tüketeceğiniz bol yeşillik salatalar ile vücudunuzun besin değerlerini  yükseltebilecek, tükettiğiniz besinleri çok kısa süre içerisin de eritebileceksiniz. Enerji yakımı için tüketilen tüm besinlerin kısa süre içerisin de enerjiye dönüşmesine yardımcı olan Potasyum ve Lif mineralleri içeren bu yeşil salatayı her öğününüze mutlaka eklemelisiniz.

Sabah kahvaltıların da domates, salatalık ve beyaz peynir ile yapacağınız bir kahvaltının yanına küçük bir dilim kepek ekmeği ile karnınızın açlığını bastırabilirsiniz. Bir insanın tokluk hissi, şişme derecesine gelen bir mide ile değil, hafif ve ideal bir doyma hissi ile oluşan duygular içerisin de olmalıdır. Böyle bir iştaha sahip olduğunuz sürece kilo almanız imkansız hale gelecektir.

Öğle yemeğin de tüketeceğiniz beyaz etlerin yanına da mutlaka zeytin yağı ve hafif limon ile tatlandırılmış bir yeşil salata söylemelisiniz. Yemeklerin yanında da en iyi aperitif olarak sunulan salatalar ile besinlerin daha hızlı bir şekilde sindirilmesine ve yakılmasına yardımcı olabileceksiniz.

Akşam yemekleri genellikle kültürümüze oranla ağır ve yağlı yiyecekler olduğu için, bu ürünleri tüketirken yanında yine yeşil salata tüketmeniz ürünlerin içerisinde ki yağların sindirim sırasında dışarı atılmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede çok kısa süre içerisin de zayıflamanın etkilerini görebileceksiniz.