Diyet Browni Cup Kek

cupcake2Diyette olan pek çok kişi hayır olmaz tatlı mı? Kalorisi oldukça fazladır gibi düşüncelerle hayattan beziyor. Yada bugün bozdum haftaya başlayayım gibi düşüncelere kapılıp fazla kilolarında kurtulmayı hayal haline getiriyorlar. Bunun için farkındalık çok önemlidir. Yani inanmak,uygulamaya koymak ve başarmanın yarısıdır. Diyet kendini belirli kalıplara koymak değildir hayattan zevk almasını bilerek kendinle barışık olarak kilolarına veda etmektir. Diyet menülerinde en acı verici ve zor kısım kendinize özel beslenme disiplininde ilerleyip bununla ilgili yemek hazırlayıp bunu katlanması zor hale getirmeniz. Pek çok kişi diyet yemekleri hazırlama konusunda bilgi sahibi değil. Bu nedenle içinde tatlı ve lezzetli yemekler olmayan katı bir diyet uygulamak zorunda kalıyor. Durum böyle olunca da söylediğim gibi bugün bozdum haftaya başlayayım durumları ortaya çıkıyor ve bu da sağlıksız beslenme olduğu için artı kilo olarak geri dönüyor.

Diyet döneminde tatlıyla vedalaşmayın ve bir yandan da huzur içerinde yiyin diye yapımı zahmetsiz lezzetli tatlı isteğinizi de azaltacak bu tarifle formda kalmanın mutluluğu aynı zamanda da tatlı yiyebilmenin güzelliğiyle baş başa bırakıyoruz.

Diyet Browni Cup Kek

Diyet yaparken aynı zamanda kendinizi ödüllendirebileceğiniz ve korkmadan yiyebileceğiniz tarif:

Malzemeler: 1 adet yumurta, 6 yemek kaşığı süt tozu, 2 yemek kaşığı toz tatlandırıcı,1/2 çay bardağı süt,1/2 paket kabartma tozu, 1 tatlı kaşığı kakao

Hazırlanışı: Derin bir kâsede yumurtamız kar gibi olana kadar çırpılır. İçine yoz tatlandırıcı eklenir ve çırpmaya devam edilir. Ardından süt tozu ve süt eklenir. En son kabartma tozu ve kakao eklenir ve çırpılır. Silikon kalıplara 1,5 tatlı kaşığı kadar konulur ve 160 derecede pişirilir.

Gönül Rahatlığıyla Afiyet Olsun